Vajza e paushqyer, disa ditë me nënën e vdekur në banesë: Detaje tronditëse nga ngjarja në Pogradec

schedule10:50 - 26 Shtator, 2020

schedule 10:50 - 26 Shtator, 2020

Policia e Korçës ka zbuluar detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në lagjen nr.3 të qytetit të Pogradecit, ku një grua u gjet e vdekur në banesën ku jetonte edhe e bija 9 vjeçare.

Blutë bëjnë me dije se gruaja 45-vjeçare dyshohet të ketë vdekur disa ditë më parë, ndërsa në banesë ndodhej edhe vajza e saj e mitur, e cila vuan nga paaftësi fizike.

Lexo edhe: Vajza me aftësi të kufizuara mbetet e vetme pas humbjes së nënës! Babai i vdiq para një muaji

Policia e gjeti vajzën mbrëmë të paushqyer dhe të trembur duke e dërguar menjëherë në shërbimin e Pediatrisë, ku po merr kujdesin shëndetësor.

Ndërkohë, trupi i 45-vjeçares Maria Zia Markovska është dërguar në morgun e Spitalit dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

Njoftimi i policisë

Më datë 25.09.2020, rreth orës 22:20, në lagjen nr. 3, në banesë, është gjetur pa shenja dhune, trupi i pajetë i shtetases M. M., rreth 45 vjeçe, e cila dyshohet të ketë ndërruar jetë nga shkaqe natyrale disa ditë më parë.

Viktima në banesë, jetonte me vajzën e saj shtetasen J. M., 9 vjeçe, e cila vuan nga paaftësi fizike dhe aktualisht ndodhet në Pediatri nën kujdesin mjekësor.

Trupi i shtetases M. M., është dërguar në morgun e Spitalit dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. /abcnews.al