Ushtria zbarkon në Kukës

schedule11:32 - 11 Prill, 2019

schedule 11:32 - 11 Prill, 2019

Në kuadër të një stërvitjeje disaditore, që do të zhvillohet në rajonin Verilindor, ata qëndruan në sheshin kryesor të qytetit për të prezantuar mjetet dhe armatimin luftarak para qytetareve të Kukësit. Dhjetëra autoblinda e ushtare komando, të shoqëruar nga policia ushtarake demonstruan arsenalin që zotëron kjo forcë.

Qindra qytetarë të Kukësit vizituan panairin ushtarak duke marrë edhe sqarime nga oficerët e lartë të Forcave të Armatosura, rreth mjeteve e armatimit të ushtrisë./abcnews.al