U zu me pronarin dhe i shkatërroi lokalin, arrestohet 39 vjeçari në Divjakë

schedule09:18 - 27 Tetor, 2021

schedule 09:18 - 27 Tetor, 2021

Një 39 vjeçar në Divjakë është arrestuar për shkatërrin prone.

Pas konfliktit me pronarin 39 vjeçari i ka dëmtuar disa paisje të lokalit.

“Divjakë/Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë proceduan penalisht për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës” shtetasin I. (E). S., 39 vjeç, banues në Remas, pasi për motive të dobëta, në lokalin e shtetasit S. L., pas konfliktit fizik me shtetasin F. H., 36 vjeç, ka dëmtuar disa paisje të lokalit”, thotë policia.