U shpall “non grata” nga Meta, reagon Borchardt: Më lini të qetë

schedule19:29 - 18 November, 2019

schedule19:29 - 18 November, 2019

Kryetari i prezencës së OSBE-së në Shqipëri nuk ka dashur të komentojë vendimin e Presidentit për shpalljen “non grata”. I pyetur nga gazetari i ABC News Juxhin Mustafaraj , Borchardt nuk ka dashur ta komentojë madje ka larguar edhe mikrofonat.

“Më lini të qetë”,- u shpreh ai.

Por ai tha se OSBE është një organizatë legjitime në Shqipëri dhe pro dialogut. Këto deklarata Borcardti bëri pas takimit në PD të Bashës me aleatët dhe një përfaqësi të OSBE-së.

Një takim për të dakordësuar takimin e nesërm në Presidencë të Bashës dhe aleatëve në lidhje me situatën politke në vend dhe ngërçin e krijuar për gjykatën kushtetuese.

Ndërkohë në PD po takohen ekspertët për reformën zgjedhorë për të arritur një produkt final./abcnews.al