Turpërimi në Superkupë i kushton stolin, gati pasuesi i Valverdes

11:21 | 10/01/202011:210

Barcelona u eliminua në mënyrë të turpshme nga Superkupa e Spanjës, pasi u mposht në gjysmëfinale nga Atletico Madrid. Katalanasit kishin gjithçka në kontroll deri në 10 minutat e fundit, por Atletico shënoi dy herë brenda pak minutash dhe i eliminoi blaugranasit.

Kjo humbje, do të jetë shkatërrimtare për trajnerin Ernesto Valverde, raportojnë mediet iberike. Strategu spanjoll me shumë gjasa do të shkarkohet orët në vijim dhe Barcelona e ka gati pasuesin e tij. Presidenti Josep Bartomeu e ka një dëshirë për trajnerin e ri.

Bëhet fjalë për holandezin Ronald Koeman, i cili po bën një punë të shkëlqyer në krye të Holandës. Koeman ka dhe një klauzolë në kontratën e tij, e cila e lejon që t’i bashkohet Barcelonës në rast interesimi. Gjithçka duket perfekte dhe mbetet vetëm zyrtarizimi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono