Turisti autriak përplaset me maunen, dërgohet rëndë në Tiranë

schedule14:16 - 28 Maj, 2018

schedule 14:16 - 28 Maj, 2018

Në motorist austriak, i cili kishte ardhur në Shqipëri për turizëm, u përplas me një maune në rrugën Berat – Poliçan.

Gjendja e tij është shumë e rëndë dhe nga spitali i Beratit, ai u dërgua me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Motoristi ishte pjesë e një grupi që po udhëtonin në drejtim të Skraparit. Policia po heton shkaqet për ngjarjen, ndërkohë që drejtuesi i kamionit u ndalua./abcnews.al