Tritol biznesit të efektivit në Shkodër, reagon policia

schedule07:57 - 20 Maj, 2022

schedule 07:57 - 20 Maj, 2022

Shkodër – Policia ka reaguar lidhur me tritolin që iu vendos biznesit të një efektivi në Grudë të Re.

Sipas policisë ngjarja është shënuar rreth orës 02:20, ku persona ende të pa identifikuar i kanë vënë tritol lokalit në pronësi të Ndrek Rrasës.

Po ashtu policit i kanë djegur edhe makinën tip Furgon.

Njoftimi:

Shkodër/Informacion Paraprak

Rreth orës 02:20, në fshatin Grudë e re, Shkodër,  ka shpërthyer lëndë plasëse në derën e lokalit të shtetasit N. Rr. 46 vjeç , banues në fshatin Grudë e re, me detyrë punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Shkodër.

Për pasojë ka vetëm dëme materiale në lokal si dhe është dëmtuar edhe mjeti i tij autobus, i parkuar para lokalit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon  për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të kësaj ngjarje.

/abcnews.al/