Tri gjërat që nuk duhet t’i keni në tualetin tuaj

schedule22:55 - 12 Prill, 2021

schedule 22:55 - 12 Prill, 2021

Shumica prej nesh në tualet ruan gjëra të ndryshme. Zakonisht gjërat që ne përdorim shpesh dhe është e përshtatshme t’i kemi me vete për t’u përgatitur për një shëtitje ose pas dushit, pasi tualeti është vendi ku shumica e njerëzve shijojnë bukurinë e tyre.

Sidoqoftë, ka disa gjëra që nuk duhet t’i lëmë në këtë zonë të shtëpisë, më shumë për arsye shëndetësore. Shikoni cilat janë ato dhe hiqini ato nga tualeti sa më shpejt të jetë e mundur.

Ilaçet

 

Janë të paktë ata që ruajnë ilaçe të ndryshme ose farmacinë e ndihmës së shpejtë në shtëpi në tualet. Kjo është e gabuar, pasi ilaçet duhet të ruhen në një vend të freskët, në mënyrë që të mos humbasin vetitë e tyre shëruese.

Produkte kozmetikë

Tualeti është vendi i përsosur për përbërjen tonë, megjithatë për sa kohë që nuk i përdorni ato, është mirë të ruani kozmetikën tuaj në një dhomë tjetër të shtëpisë, pasi ato mbahen më mirë në një temperaturë konstante.

Peshqir

Të gjithë kemi zakon të ruajmë peshqirët e tualetitnë një dollap ose në një kuti të hapur ose shportë në banjë. Një zakon që duhet të shmanget, pasi peshqirët mbajnë lagështirën dhe kështu, myku krijohet më lehtë./abcnews.al