Tre shenjat e Horoskopit që kanë më shumë gjasa të bëhen të famshme

schedule14:49 - 17 Gusht, 2022

schedule 14:49 - 17 Gusht, 2022

Është e vërtetë që fama mund të jetë çështje talenti dhe/ose fati, por tiparet që disa shenja të zodiakut rrisin shanset e tyre për ta arritur atë. Ashtu siç është dëshira, dhe aftësia, për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve, por edhe menaxhimi efektiv. Pra, cilët janë këta anëtarë “të zgjedhur” të zodiakut?

Gaforrja

Mes 60 personave të famshëm nga vende të ndryshme, më shumë se 11% i përkasin kësaj shenje. Në të kaluarën, mund të mos ketë pasur aq shumë mundësi për t’u njohur, por falë internetit, i cili favorizon edhe njerëzit introvertë me talent, një Gaforre mund të bëhet e njohur ndërkombëtarisht pa dalë nga shtëpia, për shembull përmes fotove që poston në rrjetet sociale.

Gaforrja e famshme: Selena Gomez

Luani

Të gjithë e dimë që Luanët duan të jenë në qendër të vëmendjes. Por më e rëndësishmja, ata dinë jo vetëm të tërheqin vëmendjen, por edhe ta mbajnë atë, me stilin e tyre magjepsës dhe mbresëlënës.

Luani i famshëm: Madonna

Dashi

Dashi është një luftëtar i vërtetë, kështu që zakonisht nuk do ta gjejmë në role influencuesi (edhe pse kjo nuk përjashtohet), por kryesisht në pozicione pushteti, për shembull në botën e biznesit dhe politikës. Gjestet e tij mbresëlënëse nuk janë fishekzjarre që kërkojnë vetëm disa sekonda publicitet, por lëvizje të një strategjie mendjemprehtë me ndikim afatgjatë.

Dashi i famshëm: Lady Gaga

/abcnews.al