Tramezzani rikthehet në stol, merr drejtimin e klubit të famshëm kroat

schedule12:44 - 18 Janar, 2021

schedule 12:44 - 18 Janar, 2021

Aventurë e re për Paolo Tramezzanin. Pasi punoi si ndihmës i Gianni De Biasit te kombëtarja shqiptare dhe ishte një ndër personat kyç të suksesit të kuqezinjve, italiani ka marrë drejtimin e Hajdukut të Splitit.

50-vjeçari italian ka firmosur një kontratë 1.5-vjeçare me klubin e famshëm kroat, teksa ekziston edhe opsioni i vijimit të bashkëpunimit edhe për një tjetër vit nëse rezultatet do të jenë pozitive.

Tramezzani ka punuar më parë si trajner i parë në Zvicër (Lugano, Sion), Qipro (fitoi titullin me Apoel Nicosia) dhe Serie B (Livorno).

Tani do të provojë aventurën kroate në drejtimin e Hajdukut, me objektivin për të thyer dominimin e Dinamos së Zagrebit dhe për të rikthyer titullin në Split, trofe që mungon prej vitit 2005. /abcnews.al