Trajneri i Vllaznisë, besim te lojtarët

schedule18:52 - 17 Tetor, 2018

schedule 18:52 - 17 Tetor, 2018

Vllaznia ka një provë të fortë këtë fundjavë. Do të ndeshet në Shkodër me Erzenin e Shijakut, dhe trajneri Lika premton maksimumin për ta kaluar me sukses edhe këtë ndeshje.

Pesë fitore radhazi janë sukses edhe në Kategorinë e Parë.

Vllaznia përgatitet për të gjashtën, ndërsa këtë fundjavë luan ndaj Erzenit në Shkodër, ndërsa trajneri Hasan Lika po i jep dorën e fundit përgatitjeve.

Flitet për një ndeshje rivalësh, pasi nëse shkodranët janë në vend të parë, shijakasit ndodhen të tretët.

“Ne po përgatitemi ashtu siç përgatitemi çdo ndeshje. E dimë që kemi një kundërshtar të fortë përballë, i cili ka arritur rezultate pozitive dhe ka futbollistë cilësorë”, tha Lika.

Ndërprerja e kampionatit, për shkak të kombëtares, ndoshta i ka pëlqyer Likës, që ka pasur më shumë kohë për të punuar.

Presioni në Kategorinë e Parë nuk është aq i madh sa në Superligë, por tepër e fortë është trysnia e publikut për t’u rikthyer në elitë.

Lika premton vetëm diçka.

“Stërvitemi që çdo ndeshje ta kalojmë me sukses dhe në radhë të parë duam fitoeren në fushën tonë dhe jashtë”, u shpreh Lika.

Konkurrenca është më e madhe pas ardhjes së një sulmuesi nigerian, ndërsa në ekip është edhe një sulmues brazilian, por edhe lojtarë vendas./abcnews.al