Trajneri i ri tek Egnatia, klubi e zyrtarizon

17:50 | 29/10/201917:500

Egnatia ka zyrtarizuar sot trajnerin e ri të skuadrës. Pas largimit të Ndriçim Kashamit, Artan Bano është emëruar në krye të pankinës. Trajneri 53 vjeçar do të nisë menjëherë punën në krye të skuadrës, duke drejtuar seancën strvitore të ditës së nesërme. Bano ka një karrierë të pasur, pasi ka drejtuar disa ekipe.

Pasi e ndërpreu me futbollin e luajtur, Bano e nisi karrierën si trajner në krye të ekipit të Lushnjës, në vitin 2006. Në 2011-ën, Bano mori drejtimin e Tomorit, për të vazhduar më pas drejtimin e skuadrave si Skrapari dhe Shkumbini. Gjithashtu, Bano e ka drejtuar Lushnjën dhe për herë të dytë, në sezonin 2016/17./abcnews.al

Njoftimi i Egnatas:

“Miresevjen Mister!

Zyrtarizohet Artan BANO trajneri i ri i ekipit . FK Egnatia ka arritur marrëveshjen me trajnerin e ri.”


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono