Trajneri i ri: Nuk ka më dilema, Holanda me “gjeneral” në pankinë

schedule16:58 - 21 Korrik, 2021

schedule 16:58 - 21 Korrik, 2021

Nuk ka më dilema rreth trajnerit të ri të Holandës. Drejtimin e kombëtares “tulipane” do e marrë Louis Van Gaal.

69-vjeçari ka gjetur akordin me drejtuesit e Federatës dhe do të ulet në pankinën e Holandës për herë të tretë.

Më parë drejtoi kombëtaren e tij në vitet 2000-2001 dhe 2012-2014. Van Gaal njihet si “gjenerali” dhe ka një eksperiencë të madhe në stol.

 

Van Gaal kur drejtonte Holandën në Brazil 2014

Më parë ka drejtuar edhe klube si Ajax, Barcelona, Bayern Munchen apo Manchester United, që ishte edhe skuadra e fundit me të cilën punoi.

Danny Blind do të jetë ndihmësi i trajnerit të njohur sipas raportimeve të Sky Sports. Zyrtarizimi i Van Gaal te Holanda është çështje kohe. /abcnews.al