Tragjedi në Francë, treni përplas autobusin e nxënësve

schedule18:52 - 14 Dhjetor, 2017

schedule 18:52 - 14 Dhjetor, 2017

Një autobus shkolle është shtypur nga një tren në afërsi të Perpinjo, në juglindje të Francës jo shumë larg kufirit me Spanjën. Sipas televizionit “TF1”, bilanci është 4 të vdekur dhe 7 të plagosur rëndë. Incidenti ka ndodhur në komunën Millas, në aksin hekurullor Perpinjo-Vejefranke rreth orës 16:00. Mes viktimave sipas televizionit francez ka edhe fëmijë. Të gjithë të lënduarit janë dërguar menjëherë në spitalin rajonal të zonës dhe po marrin mjekimin e nevojshëm./abcnews.al