Totti: Kam qenë shumë pranë transferimit tek Real Madrid

schedule12:04 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 12:04 - 1 Dhjetor, 2021

Francesco Totti i qëndroi besnik klubit të tij të fëmijërisë, AS Roma, gjatë gjithë karrierës së tij, megjithëse Real Madridi bëri gjithçka për ta nënshkruar atë.

Ikona italiane pranon se ishte tunduar të bashkohej me Los Blancos, por nuk është penduar që qëndroi me Romën për të gjithë karrierën e tij si lojtar.

“Është e vërtetë që në një moment në karrierën time isha shumë afër nënshkrimit për Madridin, por, siç thashë më parë, zgjedhja e zemrës sime ishte mbi çdo gjë tjetër. Real Madridi do të kishte bërë gjithçka për të nënshkruar me mua, dhe kur isha fëmijë te Roma, isha një mbështetës i Real Madridit. Ishte skuadra jashtë Italisë që më emocionoi më shumë”.

Totti gjithashtu deklaroi se ai mund të ishte joshur në një lëvizje te Barcelona, ​​por nuk u zhvilluan diskutime të tilla.

“Sinqerisht, ne kurrë nuk kemi folur me Barcelonën”. Ndihem pak keq sepse është një ekip që më pëlqen ta shikoj dhe do të ishte mirë të luaja atje. Në një botë tjetër ose në një rast tjetër mund të kishte ndodhur. Për mua, qëndrimi te Roma ishte zgjidhja më e mirë. Është normale që kur luan për disa skuadra si Roma, ndryshe nga Real Madridi, ke më pak shanse për të fituar një Champions League, por për mua Roma është Champions Liga ime.”/h.ll/abcnews.al