Toni Kroos kujton ardhjen te Real Madrid dhe zbulon të ardhmen

schedule16:58 - 5 Shtator, 2022

schedule 16:58 - 5 Shtator, 2022

Lideri i padiskutueshëm i Real Madridit për nëntë sezone, gjermani Toni Kroos e ka pranuar në OMR se nuk e ka pasur të lehtë të përshtatet me bardhezinjtë.

“Ishte një hap i madh në sport dhe në jetën time private, unë isha 24 vjeç dhe kisha një djalë.

Menjëherë. Kjo do të thotë: në jetën tuaj private duhet të organizoni gjithçka dhe në të njëjtën kohë të jeni plotësisht prezent që nga dita e parë në fushë, sikur të kishit qenë në fushë për dhjetë vjet. Falë Zotit, funksionoi mirë. shkurt, ishte gjëja më e mirë që mund të më kishte ndodhur”, shpjegoi ai.

Edhe pse kohët e fundit ka pasur spekulime për largimin e tij të mundshëm në fund të sezonit aktual (kontrata e tij përfundon në qershor), lojtari me përvojë (32 vjeç) shfrytëzoi rastin për të bërë të qartë se, për momentin, nuk ka asnjë synim për të ndryshuar ekip. “Kam një marrëdhënie të shkëlqyer me klubin, më ka pëlqyer shumë. Presidenti, ekipi, tifozët… kështu që nuk dua të largohem,” tha ai. /abcnews.al/