TKOB sjell baletin “Zhizel” si homazh për Agron Aliajn

schedule17:59 - 8 Nëntor, 2018

schedule 17:59 - 8 Nëntor, 2018

Teatri i Operas dhe Baletit kujton mjeshtrin Agron Alija në nder të 85 vjetorit të lindjes. Si homazh për baletmaestrin Aliaj, vjen në skenë 30 vite pasi preku skenën e parë shqiptare si baleti i parë i huaj “Zhizel”. Pjesa vjen me risi në skenë e kostume, por ideja koregrafike është po ajo e 30 viteve më parë./abcnews.al