Tjetër incident, sherr mes pushuesve në Himarë

schedule13:27 - 1 Korrik, 2021

schedule 13:27 - 1 Korrik, 2021

Një tjetër incident është regjistruar në Himarë. Në një video të siguruar nga Abcnews.al shihen dy qytetarë që janë duke u konfliktuar me një shtetas të huaj me ngjyrë.

Në pamje duken dy djemtë që përplasen fizikisht me shtetasin e huaj, por duke u favorizuar nga fiziku, turisti, pasi i kishte rrëzuar një herë në tokë, arrin që t’i shmangë që të dy. Ai dëgjohet teksa u thotë “largohuni” ndërsa bën hapa pas në përpjekje për t’u larguar.

Nuk dihet se për çfarë arsyesh shtetasi i huaj në video është konfliktuar me dy qytetarët.

Disa ditë më parë një tjetër incident më i dhunshëm u regjistrua në Himarë mes disa pushuesve dhe pronares së një vile që lëshon dhoma për pushuesit. Shkak për konfliktin në këtë rast u bë një mosmarrëveshje për ditët e qëndrimit në hotel, si dhe kushtet jo të mira në ato ambiente. s.b/abcnews.al/