Tjetër goditje për Manchester City, i dalin kundër edhe klubet angleze

17:23 | 25/03/202017:230

UEFA vendosi të përjashtonte Manchester City nga kompeticionet europiane për dy sezonet e ardhshme. Problemet në FPF (fair-play financiar) ndikuan në vendimin e 14 shkurtit, teksa kampionët e Anglisë u gjobitën edhe me 30 milion euro

Klubi i City pretendon se ka çdo bilanc në rregull dhe ka dërguar çështjen në CAS. (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv). Ndërkaq, janë tetë klube në Premier që kërkojnë që “Cityzens” të përjashtohet, pasi shkelja e këtyre rregullave ka bllokuar mundësinë e klubeve të tjera të jenë pjesëmarrëse në kompeticionet europiane.

Situtata emergjente në botë mund të çojë në trajtimin e kësaj cështje në një kohë më të largët dhe kështu City mund të marrë sërish të drejtën e pjesëmarrjes në Champions League për edicionin e ardhshëm. Ndërmjet tetë klubeve në Premier që duan përjashtimin e Sitit janë edhe: Liverpool, Chelsea, Manchester United e Arsenal. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono