Titulli në dorë, por tifozët nuk janë të kënaqur!

schedule11:48 - 2 Prill, 2023

schedule 11:48 - 2 Prill, 2023

Napoli tashmë pothuajse me siguri ka siguruar titullin e kampionit të Italisë dhe gjithçka në qytet tashmë po bëhet gati dalëngadalë për një festë të madhe, për një festë që kërcënon të jetë antologjike, nëse gjykojmë nga fotot që na vijnë çdo ditë nga Napoli.

Megjithatë, lajmet e sotme që vijnë nga ai qytet tregojnë se gjithçka nuk është aq e ndritshme dhe përrallore sa na duket neve.

Tifozët më të zjarrtë të Napolit kanë lëshuar një deklaratë se do të zhvillojnë një lloj proteste në ndeshjen e sotme ndaj Milanit, të pakënaqur me çmimin e biletave që klubi ka vendosur për Champions League. Ata do të vijnë në stadium, por do ta shikojnë të gjithë ndeshjen në heshtje, kështu që nuk do të ketë brohoritje.

Përkatësisht, Napoli vendosi që çmimet e biletave të jenë ndërmjet 250 dhe 300 euro dhe Napoli është një nga qytetet më të varfra në Itali. /G.D abcnews.al/

Burimi: Sportskenovosti