Tite: Neymar gati për Korenë e Jugut

schedule10:03 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 10:03 - 5 Dhjetor, 2022

Në konferencën e djeshme për shtyp, trajneri Tite e konsideroi Neymar të gatshëm për të marrë pjesë në fazën e 1/16-ve, në përblljen me Korenë e Jugut.

Megjithatë, tekniku Tite tha se është tepër i lumtur që e sheh Neymarin të luajë me “seleçao”-n.

“Realiteti është ndryshe dhe tregoi kampionin që merrte pjesë në seancën e fundit stërvitore, duke e vënë në dispozicion tashmë për të tetën, ndaj Koresë së Jugut .Sidoqoftë, është e vështirë të hipotezohet se trajneri mund të vendosë të rrezikojë të mos duke e ruajtur atë duke e vendosur që në minutën e parë.”,- është shprehur tekniku Tite. /i.m /abcnews.al