Tipari i fytyrës femërore që meshkujt vënë re fillimisht

schedule07:35 - 27 Janar, 2022

schedule 07:35 - 27 Janar, 2022

Një nga pyetjet e përjetshme të marrëdhënies është se çfarë shikojnë në të vërtetë burrat në fillim te një grua. Çfarë i tërheq më shumë, çfarë u intereson apo çfarë i shtyn ata të kërkojnë numrin tonë të telefonit dhe të na kërkojnë me forcë.

E vërteta është se për sa i përket pamjes sonë të përgjithshme, rezultatet me siguri i dini vetë, pasi meshkujt ndahen në dy kategori klasike: gjoksi apo të pasmet!

Por kur ka vetëm një person në lojë, gjërat ndërlikohen dhe kërkimi përpiqet të zgjidhë enigmën. Sipas një studimi britanik, meshkujt vënë re fillimisht buzët e një femre, me një ndryshim të madh nga sytë që vijnë të dytët.

Vendi i tretë për flokët tanë dhe ndoshta nuk duhet të humbisni kaq shumë kohë për t’i stiluar në takimet e para.

Rezultatet e një hulumtimi shumë interesant treguan gjithashtu se kur buzët tona lyhen me të kuqe, koha e qëndrimit të shikimeve të meshkujve trefishohet në krahasim me buzëkuqët e tjerë./abcnews.al