Tifozët ngacmuan live gazetaren në lidhje direkte, zyrtarizohet akuza për dhunë seksuale

schedule13:17 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 13:17 - 2 Dhjetor, 2021

Pas përfundimit të ndeshjes mes Empolit dhe Fiorentinës ka ndodhur një episod aspak i këndshëm për gazetaren italiane, Greta Beçaglia, e cila ishtë në lidhje live në emision.

Dy tifozë të Fiorentinës do të përballen me drejtësinë për sulmin e tyre me tendencë të dhunës seksuale ndaj gazetares italiane.

Pamjet direkte lanë një shije shumë të hidhur, por gazetarja dhe moderatori i emisionit u munduan ta kalojnë me sportivitet këtë situatë, por kjo nuk do thotë se protagonistët e këtij gjesti të mos dënohen.

Akuza për dhunë seksuale ndaj dy tifozëve të Fiorentinës është zyrtarizuar nga Prokuroria Publike e Firences.

Kanë qenë të shumtë kolegë të gazetares dhe jo vetëm që kanë reaguar në rrjetet sociale duke dënuar sjelljen primitive të tifozëve, aq më tepër në një lidhje direkte.

Videoja e momentit:

/f.a/abcnews.al