Thyhen pemët “plaka” në Korçë, u bien sipër makinave

schedule21:02 - 13 Gusht, 2022

schedule 21:02 - 13 Gusht, 2022

Korçë  – Rrëzohet pema pranë terminalit të qytetit, dëmtohen 2 makina.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë. Sipas banorëve, janë disa pemë të cilat janë tharë e kalbur dhe herë pas herë kanë rënë duke rrezikuar dhe jetën e njerëzve.

Dëmet materiale janë të shumta, por fatmirësisht pa të lënduar.

Policia dhe zjarrfikësja ka bërë të mundur heqjen e pemës ndërkohë pritet të ndërhyhet nga pushteti lokal edhe tek pemët e tjera./abcnews.al/