Thirrjet e Bundestagut gjerman dhe ambasadores Yuri Kim për dialog, Rama: Çfarë presim?

15:47 | 30/10/201915:470

Zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama i kërkoi qeverisë të mos bllokojë përpjekjet që po bëhen nga ndërkombëtarët për zgjidhjen e krizës politike. Në një deklaratë për mediat, Rama kujtoi qëndrimet e Bundestagut gjerman dhe kandidates për ambasadore në Shqipëri, Yuri Kim për uljen e palëve në dialog për zgjidhjen e krizës politike.

“Bundestagu gjerman thuhet në rezolute u bën thirrje me ngul të gjitha forcave demokratike në vend që të ndërmarrin menjëherë të gjitha hapat për të kapërcyer këtë krizë sa më shpejt përmes dialogut politik. Çfarë presim? Apo të dominuar nga interesa të tjera që nuk kanë të bëjnë me integrimin evropian të vendit kryeministri dhe qeveria e tij heshtin, sabotojnë, bllokojnë, provokojnë për të mos shkuar te dialogu politik”, tha Luan Rama./ABC News Albania

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono