Thirrja e Tares: Nuk heqim dorë nga loja e bukur, rivalët do egërsohen

20:38 | 21/01/202020:380

Lazio po luan përballë Napolit në “San Paolo” për një vend në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë dhe Igli Tare karikon ekipin e tij. Në një prononcim për Rai Sport, drejtori sportiv tregon recetën e duhur se si vijohet me këtë ecuri fantastike.

Duhet të jemi shumë të kujdesshëm, të uritur dhe të vendosur. Komplimentet na bëjnë mirë, por mund të shkaktojnë edhe efekt negativ. Duhet të vijojmë me këtë ecuri dhe të tregohemi edhe më të vendosur.

Do të përballemi me kundërshtarë që do të luajnë më fort kundër nesh. Nuk duhet të heqim dorë nga loja e bukur dhe duhet të tentojmë gjithmonë arritjen e rezultatit pozitiv. Edhe sot ndaj Napolit këtë kërkoj“, thekson Igli Tare. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono