Thirrja e Gundogan: S’mund të nënvlerësojmë Realin, gafë fatale nëse e bëjmë

19:06 | 18/03/202019:060

Real Madrid-Manchester City është dueli më i fortë i raundit të 1/8 në Champions League. Sfida e parë në Spanjë u mbyll me fitoren 1-2 të kampionëve të Anglisë. Dueli i kthimit nuk dihet se kur do të zhvillohet, pasi koronavirusi ka pezulluar gjithçka.

Ilkay Gundogan tenton të flasë për futboll në një prononcim për spanjollen Marca. Mesfushori i skuadrës së Guardiolës shpreson që futbolli të nisë sa më shpejt dhe ka një mesazh për shokët e tij. Rezultati i parë është fantastik, por Reali nuk duhet nënvlerësuar në asnjë mënyrë.

Akoma nuk e dimë nëse do të luhet dhe kur do të luhet ndeshja e kthimit me Real Madrid. Padyshim që shpresojmë të zbresim në fushë. Nuk mund ta nënvlerësojmë Realin, do të ishte një gabim fatal. Kualifikimi? Për momentin kemi kryer vetëm gjysmën e detyrës”, deklaron mesfushori gjerman. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono