Tetë pasagjerë mbesin të bllokuar me kokë poshtë për më shumë se katër orë

schedule15:02 - 6 Korrik, 2023

schedule 15:02 - 6 Korrik, 2023

Tetë pasagjerë kanë mbetur të bllokuar me kokë poshtë për më shumë se katër orë në një festival të Wisconsin. Scott Brass kapi video kur udhëtimi me Fireball, i cili përmban pistën e rrotullimit, nuk funksionoi dhe la tetë pasagjerë të mbërthyer me kokë poshtë lart në ajër.

Zjarrfikësit nga shumë qytete aty pranë erdhën menjëherë për të ndihmuar në kthimin e pasagjerëve në tokë. Si pasojë, të gjithë pasagjerët zbritën në mënyrë të sigurt dhe u ekzaminuan nga ekuipazhet e ambulancës.

Në përfundmi, zjarrfikësit thanë se një defekt mekanik ishte fajtor për ngecjen e udhëtimit./abcnews.al