Tërmeti i fortë në Meksikë, dy viktima dhe 519 pasgoditje

schedule17:10 - 20 Shtator, 2022

schedule 17:10 - 20 Shtator, 2022

Një tërmet i fortë goditi Meksikën ditën e djeshme, forca e të cilit ishte me magnitudë 7.7.

Si pasojë e tërmetit të fortë që ra në Michoacan, humbën jetën dy persona, ndërsa janë dëmtuar lehtë disa banesa.

Ndërkohë që tërmeti i madh i shoqërua edhe me 519 goditje të lehta.

Sipas mediave vendase menjëherë pas tërmetit u bë verifikimi në shërbimin e transportit publik, i cili nuk kishte pësuar dëme.

/Abcnews.al/