Tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra

schedule15:10 - 21 Nëntor, 2023

schedule 15:10 - 21 Nëntor, 2023

Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë të martë në Ungrej të Lezhës. Sipas EMSC, tërmeti kishte magnitudë 3,4 ballë.

Ndërsa, epiqendra ka qenë 7 km larg Lezhës dhe 59 km larg Durrësit.

Të dhënat:

Ndërkohë, raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit./abcnews.al