Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Korçë

schedule15:44 - 15 Prill, 2020

schedule 15:44 - 15 Prill, 2020

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter dhe thellësi 11 km ka goditur Greqinë rreth orës 12:20 të mesditës së sotme.

Sipas mediave greke, epiqendra e lëkundjeve ka qenë në 10 km në veri të Klitos dhe 25 km në Kozan.

Lëkundjet  kanë zgjatur disa sekonda dhe janë ndjerë edhe në Korçë./ abcnews.al