Tërmet në detin Adriatik, sa ishte magnituda

schedule12:47 - 13 Shtator, 2023

schedule 12:47 - 13 Shtator, 2023

Një tërmet është regjistruar në detin Adriatik në një thellësi prej 10 kilometrash në orën 10:38.

Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra ishte në detin midis qyteteve Ankona dhe Pesaro në një thellësi prej dy kilometrash.

Për momentin nuk ka informacione për viktima të mundshme apo dëme të shkaktuara./abcnews.al