Tërmet 8.2 ballë në Fixhi

schedule08:12 - 19 Gusht, 2018

schedule 08:12 - 19 Gusht, 2018

Një tërmet shkatërrues me magnitudë 8.2 ballë goditi Oqeanin Paqësor ndërmjet ishujve të Fixhi-t dhe Tonga-s. Tërmeti goditi në mesditën e së dielës me orën lokale, nga 560 kilometra thellësi, sipas të dhënave gjeologjike.
Nuk pritet të ndodhë ndonjë tsunam si pasojë e këtij tërmeti të fuqishëm. Fatmirësisht nuk pati pasoja ose të lënduar./abcnews.al