Tensionet në veri, Osmani dhe Kurti takohen me ambasadorin amerikan

schedule23:03 - 31 Korrik, 2022

schedule 23:03 - 31 Korrik, 2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albvin kurti, janë duke zhvilluar një takim me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier.

Ky takim urgjent vjen pas përshkallëzimit të tensionit në veri të Kosovës, kur na ndajnë vetëm pak orë për hyrjen në fuqi të reciproritetit.

Lajmi për këtë takim urgjent është konfirmuar nga këshilltari për median në presidencë, Bekimk Kupina.

“Takimi është duke u mbajtur me ambasadorin amerikan, kryeministrin dhe dy zëvendëskryeministra”, tha ai.