Temperatura deri në -7°C, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

schedule07:21 - 14 Janar, 2021

schedule 07:21 - 14 Janar, 2021

Sipas MeteoAlb paraditja mbetem me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Por mesdita dhe pasditja sjellin reshje dëbore në gjithë zonën malore, ndërsa shira të pakët do kenë zonat bregdetare.

Orët e natës ri-kthejnë motin e qëndrueshëm në vend.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes  dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C në 8°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi  deri 50 km/h  nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Kosova

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash dominojnë motin deri në mesditë kur vranësirat zhvillohen duke sjellë reshje të pakta dëbore në të gjithë territorin e Kosovës.

Maqedonia e Veriut

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira por pas mesditës vranësira të dendura, të cilat do të sjellin reshje dëbore do të përfshijnë territorin e MV.

Rajoni dhe Evropa

Mbetet pjesa më e madhe e Evropës në ndikimin e motit të paqëndrueshëm me reshje shiu e dëbore. Konkretisht Lindja, qendra dhe Evropa Jugore. Ndërsa kthjellimet mbizotërojnë Evropën Jugperëndimore dhe vendet Nordike./abcnews.al/