Të veshur me të bardha në 10-vjetorin e martesës, Rama ndan foton e rrallë krah të shoqes

schedule23:05 - 23 Tetor, 2020

schedule 23:05 - 23 Tetor, 2020

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të bëjë një dedikim mjaft romantik pa shumë fjalë por me një foto që flet shumë, në 10-vjetorin e martesës me Linda Ramën.

Ai ka ndarë një foto në rrjetet sociale ku shfaqet duke shkëmbyer puthje me të shoqen, të dy të veshur me të bardha, ndërsa ajo mban në duar një buqetë të madhe lulesh që duket se i ka marrë dhuratë nga bashkëshorti. “10 vite“, shkruan Rama krah fotos.

10 vite më parë në një ceremoni që bëri bashkë shumë miq dhe familjarë Edi Rama dhe Linda i thanë “Po” njëri tjetrit.

Sot ata janë prindër të një djali, Zahos. Të dy kanë fëmijë nga martesat e mëparshme, Rean dhe Gregun. Tre fëmijët e çiftit duket se gëzojnë marrëdhënie të mira bashkë pasi jo pak herë shfaqen në foto familjare së bashku./mv. abcnews.al

Postimi i kryeministrit Edi Rama

Foto nga mbrëmja romantike e kryeministrit me të shoqen

Edi dhe Linda Rama në ceremoninë e martesës 10 vite më parë