Të shtëna me armë zjarri në një qendër tregtare në Tajlandë, 3 të plagosur

schedule12:16 - 3 Tetor, 2023

schedule 12:16 - 3 Tetor, 2023

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në një qendër tregtare në qendër të qytetit të Bangkok. Sipas informacioneve, raportohet se 3 persona janë plagosur. Policia tha se një 14-vjeçar, i cili kishte pistoletë është arrestuar.

Në një deklaratë të mëparshme, zyrtarët tajlandezë thanë se nuk kishte të lënduar apo viktima.

Pamjet në mediat sociale tregojnë disa persona duke dalë nga qendra tregtare, e cila që atëherë thuhet se ka mbyllur të gjitha hyrjet e saj.  Në një video, katër zhurma që duke si të shtëna armësh mund të dëgjohen qartë në qendrën tregtare. Dëshmitarët kanë raportuar gjithashtu se ata u fshehën brenda dyqaneve dhe tualeteve.

Stacioni i metrosë afër Siam gjithashtu është mbyllur, sipas mediave të vendit.

/abcnews.al