Të shtëna me armë në një shkollë në Teksas, një i vdekur

schedule23:51 - 20 Mars, 2023

schedule 23:51 - 20 Mars, 2023

Një student hapi zjarr në një shkollë në zonën e Dallasit të hënën në mëngjes, duke vrarë një student dhe duke plagosur një tjetër. Ngjarja e rëndë ndodhi në një kampus të shkollës së mesme në periperi të Arlington në orët e para të mëngjesit përpara se shumë studentë të shkonin në shkollë.

Autoritetet thanë se një student që u qëllua vdiq në spital ndërsa një vajzë mori trajtimin në spital. Policia ka bërë të mundur kapjen e autorit. Policia nuk pranoi të identifikojë autorin e dyshuar për shkak se ai është i mitur, por tha se po mbahet në një qendër paraburgimi për të mitur në zonë.

Hetuesit gjetën armën e përdorur në të shtënat por motivi i sulmuesit mbetet i paqartë./abcnews.al