Të shtëna me armë në Kanada: 1 person humb jetën, 3 rëndë

15:49 | 08/01/202015:490

Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën rëndë pas disa të shtënave me armë zjarri në Otava, Kanada, të Mërkurën në mëngjes, tha policia.

Autoritetet ende po kërkojnë për të dyshuarin. Zona ku ka ndodhur ngjarja është e sigurt tashmë dhe “kjo nuk konsiderohet një situatë aktive e ngjarjeve të tilla”, thanë zyrtarët duke argumentuar se nuk ka indicia të ketë sulme të tjera të ngjashme në vijim.

Të shtënat ndodhën në Rrugën Gilmour rreth orës 7:30 të mëngjesit në orën lokale.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono