Të shtëna me armë, arrestohet i riu

11:57 | 01/11/201811:570

Një i ri nga Fushë-Kruja është vënë në prangat e policisë pasi iu gjet një armë zjarri.

Edison Ajazit iu gjet në dhomën e gjumit një automatik model 56 si dhe një krehër me 15 fishekë luftarakë.

Policia njoftoi se arrestimi i Ajazit u bë i mundur falë bashkëpunimit me komunitetin.

Kjo pasi kishin informacione se në afërsi të banesës së tij në lagjen “Magaze” janë dëgjuar të shtëna me armë. Arma dhe fishekët u sekuestruan nga autoritetet. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono