Taylor Swift tejkalon veten: Shitje rekord për diskun e saj të fundit

schedule13:08 - 21 Nëntor, 2017

schedule 13:08 - 21 Nëntor, 2017

Taylor Swift tejkalon veten me shtitjet rekord të albumuit të saj të ri “Reputation”. Është vetëm java e parë e daljes në treg dhe disku i këngëtares ka arritur në 1.29 milion kopje të shituara.

Këngëtarja e famshme e muzikës pop Taylor Suift, ka tejkaluar pritshmeritë duke thyer rekord në shitjet e albumit të ri “Reputation”. Këngëtarja ka fituar zemrat e fansave dhe kritikës duke shitur 1.29 milion kopje që në javen e parë të daljes në treg të diskut.

Ky është albumi i gjashtë i këngëtares dhe është vetëm 27 vjec. Ajo konfirmon veten dhe mbetet numri një i momentit për fitimet, pagesen dhe numrin e ndjekesve në rrjetet sociale.

Sipas TMZ, artistja ëshë e para këngëtare në historinë botërore që me katër albume të ndryshme ka arritur të kalojë numrin e mbi një million kopjeve të shitura brenda një jave. Grupi Bekstrit Boys e ka arritur dy here këtë rezultat ndërsa Adelë vetëm një here./abcnews.al