Takimi me Begajn, reagon Kim: Roli i Presidentit, thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë

schedule14:35 - 29 Shtator, 2022

schedule 14:35 - 29 Shtator, 2022

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas takimit me presidentin Bajram Begaj.

Në një postim në Twitter, Kim shkruan se në takim u diskutua mbi çështjet kyçe në marrëdhëniet mes dy vendeve, teksa thekson rolin institucional të Presidentit në demokracinë dhe sigurinë kombëtare

“Faleminderit Presidenti Begaj për bisedën e sotme mbi çështje kyçe në marrëdhëniet shqiptaro-amerikne . Roli institucional i Presidentit, sipas Kushtetutës, është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë”, shkruan Kim.