Tahiri nga foltorja e Parlamentit Mirëpres çdo vendim tuajin, drejtësinë nuk pres ta gjej këtu

schedule11:10 - 25 Tetor, 2017

schedule 11:10 - 25 Tetor, 2017

Deputeti, fati i të cilit pritet të vendoset sot me votimin në seancën plenare të kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda për heqjen e imunitetit, Saimir Tahiri, bazuar edhe në rregulloren e Kuvendit, mbajti fjalën hapëse të seancës plenare. Ai deklaroi se drejtësinë nuk e pret ta gjejë aty, por vetëm përpara drejtësisë dhe se mirëpret çdo vendim të deputetëve të Shqipërisë.
https://youtu.be/6g53H9wATBE