Tabela e transferimeve: Lëvizje me pikatore ditët e fundit, ndryshimet në ekipet e Superiores

schedule09:19 - 9 Gusht, 2021

schedule 09:19 - 9 Gusht, 2021

Mendja te sezoni i ardhshëm, 2021-2022. Në 10 klubet e Superiores kanë nisur nga puna për të nënshkruar kontratat e reja. Shumë futbollistëve u kanë përfunduar marrëveshjet dhe pritet të ketë një numër të konsiderueshëm rinovimesh.

Gjithashtu edhe shumë lojtarë do të largohen. Normalisht ata do të zëvendësohen me të tjerë. Abcnews.al do të sjellë çdo ditë të përditësuara lëvizjet e bëra në klubet e Superiores.

TEUTA
Afrime: Hristijan Dragarski, Blerim Kotobelli, Pepi Gorgiev, Taulant Seferi (Huazim për Europën), Sherif Kallaku, Adolf Selmani, Santiago Selmani, Hektor Idrizaj, Danilo Gecaj
Largime: Iran Jr., Denis Pjeshka, Aleksandros Kouros, Dejvi Bregu, Florent Avdyli, Rustem Hoxha, Blerim Krasniqi, Fabjo Beqja
Nën kontratë: Silvio Zogaj, Blerim Krasniqi, Erando Karabeci, Asion Daja, Ildi Gruda, Blagoja Todorovksi, Jackson Ferreira, Albano Aleksi
Trajner: Edi Martini

VLLAZNIA
Afrime: Egzon Shimaj, Darko Bulatovic, Fahrudin Djurdjevic, Geralb Smajli, Mersian Muliu, Liridon Latifi, Klejdi Paloka, Wellinton Gustavo (Gigante), Ante Aralica, Fallow Diagne
Largime: Herald Marku, Aleksandar Isaevski, Demir Imeri, Albion Avdijaj, Salim Cisse, Dajan Shehi, Nertil Hoxhaj, Elom Nya-Vedji, Eni Imami, Haris Dilaver, Milos Kalezic
Nën kontratë: Erdenis Gurishta, Ardit Hoxhaj, Arsid Kruja, Mevlan Adili, Abdurrahman Fangaj, Uheid Hoxha, Fjoart Jonuzi, Bojan Zogovic
Trajner: Thomas Brdaric

PARTIZANI
Afrime: Agim Dajçi (rikthim nga huazimi), Emiljano Musta, Herald Marku, Dajan Shehi, Arinaldo Rrapaj, Filip Gligorov, Eljon Sota, Aleksandar Damçevski, Klevis Dragaj
Largime: Roberto Dominguez, Donald Mëllugja, William Cordeiro, Erald Çinari, Jasir Asani, Eneo Bitri, Hektor Idrizaj, Esin Hakaj, Rron Broja, Esat Mala, Livio Malaj, Ferhan Hasani, Jurgen Bardhi
Nën kontratë: Loti Celina, Geri Selita, Valentino Murataj, Kristi Kote, Ferhan Hasani, Tedi Cara, Stenio Junior, Jurgen Bardhi, Alban Hoxha, Aldo Teqja
Trajner: Ilir Daja

LAÇI
Afrime: 
Klinti Qato, Saliou Guindo, Bashkim Velija, Marco Roganovic, Mario Dajsinani, Dejan Zarubica, Renato Zico, Ilirid Ademi
Largime: Kyrian Nwabueze, Adolf Selmani, Dorian Kërçiku, Klejdi Rapo, Bryan Joel Rodriguez, Albion Marku, Redon Xhixha, Erhun Obanor, Edmir Sali, Emiljano Musta
Nën kontratë: Alen Sherri, Mentor Mazrekaj, Van-Dave Harmon, Iljasa Zylfiu, Rudolf Turkaj, Julian Shehu, Ardit Deliu, Regi Lushkja, Lucas Ramos, Renato Malota
Trajner: Shpëtim Duro

TIRANA
Afrime: 
Vesel Limaj, Realf Zhivanaj, Florian Përgjoni, Redon Xhixha, Engjëll Hoti, Enur Totre, Michael Ngoo, Gentian Muça, Leon Kozi
Largime: 
Elton Cale, Agustin Torassa, Idriz Batha, Kristi Vangjeli, Jurgen Vrapi, Taulant Seferi (huazim për kupat e Europës), Tim Vayrynen
Nën kontratë: Visar Bekaj, Kristijan Toshevksi, Jocelin Behiratche, Marsel Ismajlgeci, Jurgen Çelhaka, Omar Musaj, Andri Stafa, Enes Kuka, Richard Danso, Tim Vayrynen, Taulant Seferi, Grent Halili, Filip Najdovski
Trajner: Orges Shehi

KUKËSI
Afrime: 
Ardit Hila, Klejdi Daci, Edison Ndreca, Edi Basa, Alija Krnic, Kreshnik Bahtiri, Donald Rapo, Vitor Feijao, Shqiprim Taipi, Aleksandar Milic, Pablo De Lucas, Jurgen Dushkaj, Eogen Sula
Largime:
Patrick Eze, Numan Kurdic, Vesel Limaj, Mehdi Hetemaj, Godberg Cooper, Matheus Leiria, Mate Tsintsadze, Rolandas Baravykas, Blerim Kotobelli, Besir Demiri, Agim Ibraimi, Ersil Ymeri
Nën kontratë: Bruno Lulaj, Altin Bytyçi, Redon Dragoshi, Albin Gashi, Gjelbrim Taipi, Dashamir Xhika, Angelos Tafa, Xhoi Hajdëraj
Trajner: Diego Longo

SKËNDERBEU
Afrime: 
Shkëlzen Ruçi, Jurgen Vrapi, Ardit Nikaj, Murilo Augusto, Ngissah Bismark, Ariel Muçollari, Joseph Asante
Largime:
Shqiprim Taipi, Mario Dajsinani, Arinaldo Rrapaj, Aleksandros Rahim. Fellou Ndiaye, Remi Dujardin
Nën kontratë: Jorgo Meksi, Abbey Agbodzie, Jean Victor, Dennis Dowouna, Alban Shabani, Alfred Mensah, Vangjel Zguro, Bekim Rexhepi, Leard Sadriu
Trajner: Migen Memelli

KASTRIOTI
Afrime:
Edon Hasani, Edmir Sali, Ruben Ismael Silva, Bedri Greca, Elton Vata
Largime: 
Patrik Bardhi, Realf Zhivanaj, Ermir Rezi, Amer Duka, Xhulio Mehmeti, Silvester Shkalla, Silvio Vokrri, Klejdi Daci, Fjoralb Deliaj, Laurenc Xheka, Rei Nuriu, Isli Hidi, Emiliano Çela, Franci Lena
Nën kontratë: Henry Okebugwu, Devid, Agnaldo Moraes, Lukman Hussein, Armando Rami, Indrit Prodani
Trajner: Ramazan Ndreu

DINAMO
Afrime:
Patrik Bardhi, Xhuliano Skuka, Aleksandar Sofranac, Dorian Kërçiku, Marin Abazaj, Enis Gavazaj, Goran Siljanovski, Aleksandar Isaevski, Besir Demiri, Rimal Haxhiu, Agim Ibraimi, Rei Nuriu, Lorenco Hasani, Eni Imami
Largime: 
Emiljano Hidri, Artion Alillari, Moustapha Djidjiwa, Miklovan Pere, Dejvi Bilali, Nico Paterni, Xhuliano Boçi, Erald Kolgega, Klaudio Hyseni, Welber, Mateo Ortolani,  Plarent Fejzaj
Nën kontratë: Maranhao, Kevin Berberi, Alesio Mija, Kevi Fetishaj, Edvan Bakaj, Xhoel Plaku, Endri Reçi
Trajner: Bledi Shkëmbi

EGNATIA
Afrime: 
Franc Ymeralilaj, Arbër Çyrbja, Bledar Lila, Michael Agbekpornu, Besart Krivanjeva, Besar Iseni, Timis Bardis, Aleks Kacbufi, Glejdis Ndraxhi
Largime: 
Marcos Ramos, Orian Xhemalaj, Jurgen Vogli, Brixhild Brahimaj, Endrien Magani, Alked Çelhaka, Dren Gashi, Fadil Meta, Ildian Shyti
Nën kontratë: Ndriçim Shtubina, Klevis Hasanbelli, Jackson, Gëzim Krasniqi, Bruno Puja, Artur Magani, Ilir Allmuça, Xhonatan Lajthia
Trajner: Gugash Magani

/abcnews.al