Tabaku takohet me Escobar: Thelbësore që Shqipëria të vazhdojë procesin e integrimit në BE

schedule19:09 - 14 Korrik, 2022

schedule 19:09 - 14 Korrik, 2022

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është takuar me të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Përmes një postimi në Twitter, Tabaku bën me dije se është thelbësore që Shqipëria të vazhdojë procesin e integrimit në BE.

“Takimi i shkëlqyer me Gabriel Escobar sot në DC. Ne diskutuam mënyrën e fëd ndërsa ai shprehu mbështetjen e tij për PD Shqipëri! Thelbësore që Shqipëria të vazhdojë procesin e integrimit në BE, duke u fokusuar në luftën kundër korrupsionit; Krimi i organizuar dhe vendosja e shtetit ligjor!”, shkruan Tabaku.

/Abcnews.al/