Surprizat e motit për ditën e sotme, si do të jenë temperaturat

schedule06:59 - 23 Qershor, 2020

schedule 06:59 - 23 Qershor, 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara rrebeshe dhe reshje shiu lokale.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  14/22°C

Zonat e ulëta  15/28°C

Zonat bregdetare 18/26°C./abcnews.al