Surprizat e motit, mësoni si do të jetë dita sot

schedule07:10 - 15 Maj, 2020

schedule 07:10 - 15 Maj, 2020

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në zonën Perëndimore, zona lindore do të ketë edhe kthjellime.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 15-20 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5-1,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  17/34°C

Zonat e ulëta  22/35°C

Zonat bregdetare 23/32°C./abcnews.al