Surpriza e Papa Françeskut në sheshin Shën Pjetër

schedule13:14 - 14 Shkurt, 2018

schedule 13:14 - 14 Shkurt, 2018

Në fillim të xhiros së tij me automjetin papal në sheshin Shën Pjetër, para meshës së përgjithshme, papa Francesku ka ndaluar mjetin pranë një grupi fëmijësh që e përshendesnin dhe lejoi gjashtë prej tyre që të hipnin. Më pas ai vijoi xhiron mes besimtarëve që e duartrokisnin me gjashtë fëmijët që ishin ulur pranë tij./abcnews.al