Superiorja rinis nga Vlora, zbuloni formacionet e Flamurtari-Bylisi

schedule17:05 - 10 Korrik, 2020

schedule 17:05 - 10 Korrik, 2020

Flamurtari i rënë nga Superiorja kërkon të respektojë kampionatin dhe sot ndaj Bylisit, sikurse edhe një javë më parë kundër Laçit, do të japë më të mirën për të marrë pikë. Ballshiotët nga krahu tjetër synojnë vetëm tre pikët, për t’u shkëputur nga Vllaznia e vendit të tetë.

Tashmë trajnerët e dy skuadrave, Trosi dhe Dovedan, kanë vendosur edhe në lidhje me formacionet, që do të jenë si më poshtë:

FLAMURTARI: Moçka, Hoxhaj, Qarri, Pjeshka, Muçollari, Aliaj, Vrapi, Rrapaj, Lucas Ramos, Haruni, Ribaj. Trajner: Marcelo Troisi
BYLISI: Hidi, Ntephe, Shkalla, Janku, Peposhi, Ujka, Murataj, Hadroj, Ndreca, Mozzone, Malçi. Trajner: Veljko Dovedan
Gjyqtarë : Blerim Ziri, Erind Burgu, Uran Korra, Roxhers Muska. /abcnews.al