Sulmi ndaj prokurorit në Vlorë, reagon Meta: Askush të mos guxojë të verë dorë mbi njerëzit e ligjit!

schedule14:30 - 21 Dhjetor, 2019

schedule 14:30 - 21 Dhjetor, 2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për sulmin ndaj prokurorit Albert Kuliçi në Vlorë, të cilit iu vendos tritol në makinë.

Meta shprehet se e dënon këtë ngjarje, ndërsa kërkon hetim dhe ndëshkim për autorët.

“Dënoj me forcë sulmin ndaj prokurorit Albert Kuliçi! Kërkohet hetim dhe ndëshkim për autorët! Askush të mos guxojë të verë dorë ndaj njerëzve të ligjit!”, shkruan Meta.